Курильні трубки купити в Україні.
Купити курильну трубку, це маст хев для всіх, хто захоплений курінням і культурою, що розвивається навколо цього нехитрого, на перший погляд, заняття. Трубка - найдавніший, перевірений століттями пристрій для куріння різних трав та сухих сумішей.
Перші прообрази таких пристроїв знайдені археологами у верствах 3000-річної давнини і були дуже популярні ще в середині минулого століття. Таким чином курили багато відомих людей. Наприклад, сір Артур Конан Дойл (як і його Шерлок Холмс), Марк Твен та Альберт Ейнштейн. Різноманітність трубок і популярність серед поціновувачів не падає навіть зараз, коли вибір девайсів настільки доступний та різноманітний.
Замовити трубку для куріння? Сьогодні це справа пари кліків. Головне завдання — визначити модель, яка радуватиме вас ще кілька років. Нижче ми поможемо детально розібратися у класифікації трубок, їх плюсах та мінусах; після прочитання ви точно знатимете, яка модель виправдає всі очікування.
З чого складається курильна трубка?
Якщо купити класичну курильну трубку і розібрати на деталі, їх вийде не така вже велика кількість:
- Чаша - "голова" трубки, іноді оснащується кришкою для контролю сили тління. Оснащена камерою для трав із внутрішньої частини.
- Чубук — порожнистий стрижень із димовим каналом. Як правило, це літа з чашею форма і з'єднується з мундштуком за допомогою спеціального гнізда.
- Мундштук – ергономічна насадка для зручного куріння, що насаджується на чубук та тримається за допомогою цапфи (шипа). Багато мундштуків мають на кінці плескату форму і невеликий виступ - це перешкоджає прослизанню кінчика трубки з рота.
- Деякі шипи влаштовані таким чином, щоб можна було встановлювати фільтри або металеві охолоджувачі для додаткової фільтрації диму.
Потрібно розуміти, що в наш час девайси можуть відрізнятися від класичних. При схожому принципі роботи деякі трубки максимально спрощені, інші – наоборот ускладнилися, перейнявши фішки у інших курильних пристроїв.
Сучасні трубки – це різноманітність дизайнерських форм; комбінування матеріалів; інноваційні способи очищення та охолодження диму; цікаві конструкції на магнітах або, наприклад, брелоки, які перетворюються на трубку тільки якщо їх правильно зібрати. Все обмежується лише фантазією та законами фізики — у будь-якому девайсі дим повинен вільно і проходити крізь трубку і, не обпалюючи, потрапляти у легені.
З чого роблять трубки?
Скло
Боросилікатне скло, з якого виготовляються всі скляні курильні девайси, стійкі до розширення при високих температурах. Такі аксесуари міцні, стійкі до сколів і тріщин, якщо не брати до уваги їх крихкості при ударі або падінні. Купити трубку зі скла – це класика: вони довговічні, не виділяють токсичних речовин, не вбирають запахи і легко миються від олій та інших продуктів згоряння. Крім іншого, можна купити скляні трубки будь-яких форм і розмірів - від милих баблерів до маленьких One Hitter-трубок.
Кераміка/глина
Порівняно з багатьма матеріалами, керамічні курильні трубки — дешеві. Ціна стартує від 4-6$, адже цей матеріал у доступі і виготовити такий девайс може кожен (не без завзятості, звичайно ж).
Тут ми не хочемо образити професійних гончарів — звичайно ж, авторські, унікальні девайси коштують дорого, адже в кожний із них буде вкладено частинку часу, душі, фантазії та досвіду майстра.
Купити керамічну трубку - це відмінна думка: вони відрізняються стійкістю до температур та чистоти куріння. Вони ніколи не виділяють токсичних речовин. Облиті глазур'ю аксесуари чудово піддаються очищенню, нарівні зі склом.
Мінус - вони люблять розбиватися при падінні (як і будь-який керамічний посуд).
Метал
Замовити трубку з металу варто всім незграбним людям: вони не б'ються, не прогорають і не окислюються, якщо виготовлені з нержавіючого матеріалу – це може бути сталь або анодований алюміній. Деякі жаліються на появу металевого присмаку в димі, проте це проблема неякісного металу. Найчастіше, після кількох сеансів куріння (обкатки), цей ефект зникає.
Метал дуже практичний, хоча має властивість швидко і сильно нагріватися – такі аксесуари не завжди зручно тримати в руках.
Силікон
Всім, хто любить розслаблятися на природі, варто замовити трубку із силікону. Це інноваційний матеріал, який широко використовується у виробництві іграшок, посуду та медицині. Силіконові трубки для куріння практично неруйнівні та гнучкі завдяки пружності матеріалу. Він легко миється, не б'ється та не тріскається, а також не виділяє жодних токсинів при нагріванні.
Мінус – це обмежений перелік засобів для чищення (від концентрованих розчинників та спиртів матеріал може тріскатися). Також неприємна особливість силікону – це здатність вбирати запахи. Якщо таку трубку не чистити кілька тижнів, горілий запах буде присутній при кожному наступному сеансі.
Дерево
Дуже поширений матеріал, завдяки доступності та відносній простоті обробки. Щоб тютюнопаління приносило максимальне задоволення, варто з відповідальністю підійти до вибору породи дерева, з якого зроблена курильна трубка. Ціна буде залежати від якості самої деревини та її обробки.
- Недорогі трубки для куріння робляться з груші - вона м'яка і легко обробляється. Ця деревина нейтральна до смаку; легко вбирає вологу (яка завжди утворюється у чаші під час куріння), та був швидко висихає без появи тріщин. Мінус — груша гірша за інші породи переносити вплив високих температур.
- Одні з найбільш затребуваних в Україні девайси з вишневого дерева і це не просто так. Купивши трубку з вишні, можна буде отримувати задоволення від куріння протягом кількох років. Під впливом високих температур, смоли мають властивість спікатися та захищати дерево від прогорання, а користувача – від невеликої гіркуватості, властивої цій породі.
- На європейському ринку дуже популярні трубки із щільних, важких порід дерева – бук, горіх чи дуб. Вони практично не прогорають, проте багато хто зазначив, що куріння через них додає гіркоти диму.
- Якщо ж хочеться купити люльку з щільного дерева, можна звернути увагу на самшитову деревину. Хоч і складна в обробці майстром, слабо горить і служить десятки років при догляді. Це дорогі трубки, адже самшит — це реліктова рослина, занесена до червоної книги. У небагатьох майстрів залишилися якісні бруски цього дерева, придатні для виготовлення трубок.
- Для шанувальників девайсів преміум-сегменту обов'язково варто купити вересову трубку. Ціна на бриарові трубки буде вищою, ніж на будь-які інші породи, проте вона виправдовує себе.
Бріар - наріст, що утворюється у деревоподібних чагарників із сімейства вересових. Вони у великій кількості виростають у кам'янистих ґрунтах Північної Африки та Середземномор'я, тому рослина створює запасний резервуар для води та питних речовин. Перед тим, як стати вашою трубкою, Бріар розвивається від 30 до 100 років! Верес містить багато кремнію, завдяки чому ідеально підходить для виготовлення трубок - це дерево слабо горить, добре вбирає та віддає вологу.
В Україні верес виростає в Карпатах і є чагарником. З його коріння теж роблять трубки — вони легко тягнуться і залишають приємний солодкуватий післясмак.
Морська пінка
Сепіоліт – це природний пористий матеріал, який можна знайти у великій кількості на берегах країн із сухим та жарким кліматом. Більшість придатної для трубок морської пінки видобувають у Туреччині. Цей матеріал відрізняється приємною поверхнею, теплостійкістю, гігроскопічністю, чистотою смаку та сніжно-білим кольором.
Купити курильну трубку з морської пінки – гарна ідея для любителів табаку, але потрібно врахувати кілька мінусів. Це тендітний матеріал, нестійкий до падінь та ударів. Інше - нові білі трубки з часом змінюють свій колір на жовтий, а потім і зовсім на бурий. Це відбувається через те, що олії трав глибоко просочують матеріал.
Гарбузові та кукурудзяні трубки
Здебільшого це етнічні трубки ручної роботи, які все ж таки можна зустріти у продаж у старих майстрів. З них частіше курять тютюн (але мало що ще може вирости на городі)